Rozwój przez zabawę

Kreatywni opiekunowie
Nowoczesne, bezpieczne zabawki

Bezpieczeństwo dzieci

Wydzielone pomieszczenia
Ogrodzony teren

Koniec z nudą

Dwa place zabaw, boisko i łąka
Bogato wyposażone sale

Zabawa andrzejkowa

"Listopad, gdy już kończy dzień. I gwiazdka się pokaże.
Spotkamy się przy blasku świec. Tak, jak tradycja każe.
Zaszczeka pies. Gęś złapie ser. I buty staną w rzędzie.
Na wodę wosk wyleje się. I tajemniczo będzie.
Niech wieczór ten obieca nam. Dni piękne i los nowy.
Niech spełnia się najlepsze z wróżb. W ten wieczór andrzejkowy"

Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. W dawnych czasach, pod koniec każdego roku, kiedy dni stawały się krótsze, a wieczory dłuższe, młodzież po pracy i nauce zbierała się w jednym domu, aby wspólnie śpiewać i bawić się. Najważniejsze były wieczory poprzedzające święta: Katarzyny i Andrzeja. Był to bowiem okres wróżb. Chłopcy wróżyli sobie w katarzynki, a dziewczęta na św. Andrzeja. Z czasem „katarzynkowe” wróżby zanikły, a do dzisiaj przetrwała jedynie tradycja andrzejkowa, będąca jedynie zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców.

 

Przedszkolaki z Żegiestowa postanowiły podtrzymać tą tradycję i  spotkały się w sobotę 28 listopada na wspólnej zabawie i wróżbach. Przy dźwiękach skocznej muzyki, zbierając siły przy kawałku włoskiej pizzy  i słodkich pysznościach przygotowanych przez rodziców, rozpoczęliśmy zabawę. By nasze wróżby się spełniły wypowiedzieliśmy zaklęcie:

Hokus pokus, czary mary niech się spełnią Andrzejkowe czary!!!

No, a potem było wróżenie z serduszek , zabawa z butelką , magiczne kubki,  nie zabrakło również wróżby z butami. Na koniec zabawy czekała na przedszkolaków  niespodzianka: występ rodziców w przedstawieniu cyrkowym.

Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Na pewno ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci!!! 

Zdjęcia z zabawy do obejrzenia w galerii zdjęć.

do góry