Wigilia w przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne, a zarazem najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty i wzruszający wieczór. Pełen miłości, rodzinnego ciepła, radości, a także zadumy i refleksji. Była okazja, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie kolędować przy choince.

Następnie wszyscy wspólnie zasiedli przy stole, by spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw: barszczu z uszkami oraz ryby z ziemniakami i surówką.

Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, ponieważ tego typu spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka, wprowadzają świąteczny nastrój oraz pomagają w integracji dzieci. Na koniec każdy przedszkolak od swych pań dostał prezent.