Spotkanie z policjantem

26 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panem policjantem -Komisariatu Policji w Muszynie. Policjant zapoznał przedszkolaków z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym. Dzieci bardzo dobrze radziły sobie z zadawanymi pytaniami, wykazały się znajomością numerów alarmowych. Szczególny nacisk został postawiony na kształtowanie postaw asertywnych w kontaktach z osobami dorosłymi i umiejętność mówienia ,,nie” w sytuacjach mogących narazić dziecko na niebezpieczeństwo. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. W nagrodę otrzymały samozaciskowe opaski odblaskowe. Takie spotkania są bardzo wyczekiwane przez dzieci. Dziękujemy!