Rozwój przez zabawę

Kreatywni opiekunowie
Nowoczesne, bezpieczne zabawki

Bezpieczeństwo dzieci

Wydzielone pomieszczenia
Ogrodzony teren

Koniec z nudą

Dwa place zabaw, boisko i łąka
Bogato wyposażone sale

Spotkania autorskie

„W starym dębie, na polanie wiewióreczka ma mieszkanie. Tu się chowa w mrozy, w chłody, suszy grzyby i jagody. Choć jest ruda, jak wieść niesie, Jest najmilszą panną w lesie.” Dnia 9 czerwca, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Uzdrowiskowej W Muszynie – Filia w Żegiestowie , zorganizowała spotkanie autorskie z Panem Wiesławem Drabikiem, ulubionym i cenionym przez dzieci (i dorosłych) autorem rymowanek, bajeczek, wierszyków, opowiadań. Było to wyjątkowe spotkanie, obfitujące w dziesiątki zagadek, miłych symbolicznych nagród, śmiechu i radości. Pan Drabik w sposób wesoły, niezwykle ciepły, ze zrozumieniem dziecięcego świata opowiadał o bohaterach swoich bajek, przy tym nieustannie rymował i angażował do tej gry słownej wszystkie dzieci - wyjątkowe, mądre, oczytane, pełne entuzjazmu dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Żegiestowie.

 

Filia Biblioteki Publicznej w Żegiestowie , w ramach „Wakacji z COOLturą”  (projektu realizowanego przez Szkołę Podstawową w Żegiestowie i Filię Biblioteki Publicznej), zorganizowała spotkanie autorskie  z Panią Barbarą Paluchową, poetką, pisarką, dziennikarką Kawalerem Orderu Uśmiechu . Spotkanie z Panią Barbarą odbyło się pod znakiem pięknych wierszy, wesołych inscenizacji i tańca. Pani Barbara jest autorką książeczek dla dzieci takich jak: Za co babcia kocha Kraków”, „O kwiatach i Agatce niejadce”, „O góralce Hanusi i panience Danusi .Serdecznie dziękujemy!

do góry