^Na górę strony
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  

„Akademia twórczego przedszkolaka"

Znakiem współczesnego świata jest rozwój technologii cyfrowych, które w dużym stopniu wykorzystywane są w celach edukacyjnych. Nie może więc ich zabraknąć również w przedszkolu.

Od grudnia 2016r sześciolatki uczestniczą w realizacji innowacji pedagogicznej „Akademia twórczego przedszkolaka".

Są to zajęcia komputerowe,w czasie których - w pracowni komputerowej- dzieci poznają obsługę komputera oraz podstawowych programów tj Paint i Word w zakresie dostosowanym do rozwoju i percepcji dzieci w tym wieku. Poznają programy edukacyjne, które wspomagają edukację w zakresie przewidzianym podstawą programową wychowania przedszkolnego i realizowanym w przedszkolu programem „Razem w Przedszkolu”.  Dodatkowo część zajęć jest poświęcona podstawom programowania. Do tych zajęć jest wykorzystywany program Scratch Junior zainstalowany na tabletach zakupionych przez Przedszkole do realizacji innowacji.Wprowadzenie elementów programowania ma na celu rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, kreatywności, wyobraźni i wnioskowania. Dzieci świetnie radzą sobie na zajęciach i zaczynają tworzyć ciekawe projekty.

©2015 Przedszkole w Żegiestowie. Prawa zastrzeżone.

Strona używa plików cookies, które mogą być zapisane w Twoim urządzeniu. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies.