Rozwój przez zabawę

Kreatywni opiekunowie
Nowoczesne, bezpieczne zabawki

Bezpieczeństwo dzieci

Wydzielone pomieszczenia
Ogrodzony teren

Koniec z nudą

Dwa place zabaw, boisko i łąka
Bogato wyposażone sale

„Akademia twórczego przedszkolaka"

Znakiem współczesnego świata jest rozwój technologii cyfrowych, które w dużym stopniu wykorzystywane są w celach edukacyjnych. Nie może więc ich zabraknąć również w przedszkolu.

Od grudnia 2016r sześciolatki uczestniczą w realizacji innowacji pedagogicznej „Akademia twórczego przedszkolaka".

Są to zajęcia komputerowe,w czasie których - w pracowni komputerowej- dzieci poznają obsługę komputera oraz podstawowych programów tj Paint i Word w zakresie dostosowanym do rozwoju i percepcji dzieci w tym wieku. Poznają programy edukacyjne, które wspomagają edukację w zakresie przewidzianym podstawą programową wychowania przedszkolnego i realizowanym w przedszkolu programem „Razem w Przedszkolu”.  Dodatkowo część zajęć jest poświęcona podstawom programowania. Do tych zajęć jest wykorzystywany program Scratch Junior zainstalowany na tabletach zakupionych przez Przedszkole do realizacji innowacji.Wprowadzenie elementów programowania ma na celu rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, kreatywności, wyobraźni i wnioskowania. Dzieci świetnie radzą sobie na zajęciach i zaczynają tworzyć ciekawe projekty.

do góry