Święto pluszowego misia

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się Święto Pluszowego Misia.  Z  tej okazji, zorganizowaliśmy 24.11.2016r. małą uroczystość w przedszkolu. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego misia -  pluszaka.  Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Przybliżyliśmy dzieciom historię pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich i filmowych, zachęcając przy tym do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą. Młodsze dzieci wykonały sylwetkę misia techniką orgiami z koła, a starsze wykonały go z pasków kartonu falistego. Wszystkim ten dzień się bardzo podobał.