Rozwój przez zabawę

Kreatywni opiekunowie
Nowoczesne, bezpieczne zabawki

Bezpieczeństwo dzieci

Wydzielone pomieszczenia
Ogrodzony teren

Koniec z nudą

Dwa place zabaw, boisko i łąka
Bogato wyposażone sale

Spotkanie z leśniczym


29.10.2015 r. przedszkolaki z Przedszkola w Żegiestowie z wychowawczyniami i rodzicami, odbyły wspólną wycieczkę do pobliskiego lasu z panem leśniczym Andrzejem Mrówką. Pan leśniczy pokazał nam czym różnią się poszczególne gatunki drzew, jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego, a także jak zbudowane jest drzewo.

 

Opowiedział o owocach leśnych i sposobie ich rozsiewania. Dowiedzieliśmy się dlaczego powinniśmy zbierać grzyby z dorosłymi oraz dlaczego nie należy niszczyć grzybów trujących. Kolejnym punktem wycieczki było wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek i zabawa liśćmi.Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt.

Możliwość bezpośredniego kontaktu dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły przedszkolakom, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.Pan leśniczy obiecał odwiedzić nas w przedszkolu zimą, by pokazać w jaki sposób możemy pomagać zwierzętom przetrwać tę trudną porę roku. Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi za spotkanie, które było bardzo ciekawą lekcją przyrody i z niecierpliwością czekamy na kolejne!

Więcej zdjęć w naszej galerii.

do góry