^Na górę strony
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  

Spotkanie z leśniczym


29.10.2015 r. przedszkolaki z Przedszkola w Żegiestowie z wychowawczyniami i rodzicami, odbyły wspólną wycieczkę do pobliskiego lasu z panem leśniczym Andrzejem Mrówką. Pan leśniczy pokazał nam czym różnią się poszczególne gatunki drzew, jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego, a także jak zbudowane jest drzewo.

 

Opowiedział o owocach leśnych i sposobie ich rozsiewania. Dowiedzieliśmy się dlaczego powinniśmy zbierać grzyby z dorosłymi oraz dlaczego nie należy niszczyć grzybów trujących. Kolejnym punktem wycieczki było wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek i zabawa liśćmi.Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt.

Możliwość bezpośredniego kontaktu dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły przedszkolakom, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.Pan leśniczy obiecał odwiedzić nas w przedszkolu zimą, by pokazać w jaki sposób możemy pomagać zwierzętom przetrwać tę trudną porę roku. Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi za spotkanie, które było bardzo ciekawą lekcją przyrody i z niecierpliwością czekamy na kolejne!

Więcej zdjęć w naszej galerii.

©2015 Przedszkole w Żegiestowie. Prawa zastrzeżone.

Strona używa plików cookies, które mogą być zapisane w Twoim urządzeniu. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies.