Rozwój przez zabawę

Kreatywni opiekunowie
Nowoczesne, bezpieczne zabawki

Bezpieczeństwo dzieci

Wydzielone pomieszczenia
Ogrodzony teren

Koniec z nudą

Dwa place zabaw, boisko i łąka
Bogato wyposażone sale

Książka przyjacielem człowieka

W naszym przedszkolu staramy się podtrzymywać i rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci poprzez odpowiedni dobór literatury, organizowanie spotkań z książką, wypożyczanie książek z przedszkolnej biblioteki, tworzenie wystawek czytelniczych będących źródłem wiadomości z różnych dziedzin. Dlaczego???.

Ponieważ, wyniki badań naukowych dowodzą, że czytanie zapewnia emocjonalny rozwój dziecka, stymuluje język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę ogólną, rozbudza zainteresowania, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, buduje i umacnia więź między dorosłym i dzieckiem, wspiera w wychowaniu. Mądrze dobrana literatura uczy odróżniania dobra od zła, zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów, rozwija wrażliwość i empatię, jest nośnikiem wartości moralnych, takich jak uczciwość, szacunek, odpowiedzialność, życzliwość, rozum, odwaga, czy sprawiedliwość. Nabywanie tych wartości od najmłodszych lat staje się szczególnie istotne w dzisiejszym świecie, zdominowanym przez agresywne wzorce kultury masowej i pogoń za pieniądzem. Nasze Panie przedszkolanki dokładnie o tym wiedzą, a więc aby jeszcze bardziej rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci w każdą środę będziemy zapraszać najbliższe dzieciom osoby aby przeczytały ciekawą książkę. Akcja czytelnicza rozpoczęła się już w środę 28 września –gościliśmy pierwszą mamę p. Dudę. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały i odpowiadały na zadawane pytania. 

do góry