^Na górę strony
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  

I Dzień Wiosny

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy wiosnę przywitamy!

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 21 marca - był pełen wrażeń. Gościliśmy w naszym przedszkolu objazdowy teatrzyk kukiełkowy z przedstawieniem pt. „Calineczka”. Wspaniali aktorzy i kukiełki przenieśli dzieci w świat małej dziewczynki, którą spotkały różne przygody. Przedstawienie wywołało u dzieci zaciekawienie, a świat magii oczarował je. Następnie dzieci przygotowały „Marzannę” - symbol zimy. Wspólnie wyruszyliśmy, by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekali z wielką niecierpliwością. Wesołym, barwnym korowodem przeszliśmy chodnikiem wzdłuż rzeki, by powitać WIOSNĘ. 

Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy - słomianą kukłę Marzannę  uroczyście pożegnaliśmy. Dzieci głośnym okrzykiem: „Precz zimo zła, my chcemy wiosnę!” próbowały wystraszyć zimę, a następnie spalono Marzannę. Na koniec udaliśmy się na plac zabaw gdzie na dzieci czekał kosz z niespodzianką od Pani WIOSNY- kolorowe piłeczki.

©2015 Przedszkole w Żegiestowie. Prawa zastrzeżone.

Strona używa plików cookies, które mogą być zapisane w Twoim urządzeniu. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies.